Isı Pompası

Posted on 25 Mart 2011 in İlginç, Kişisel by

Isı pompası sayesinde topraktaki ısı konutlarda kullanılabiliyor. Böylesi bir sistem çok yaygın değil fakat pratikte orta vadede ekonomik çözümler sağlayabiliyor.

ISI POMPASI NEDİR?

Toprak, Su ve Havada var olan ve hiç bitmeyen enerjiden faydalanarak,

o konutların,
o alışveriş merkezlerinin,
o villaların,
o okulların,
o hastanelerin vs.

ısıtılmasını, soğutulmasını ve sıcak suyunu çok az elektrik enerjisi kullanarak sağlayan cihazlara ISI POMPASI denilmektedir.

 

 

ISI POMPASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

%80 nin üzerinde yakıt tasarruf sağlarlar.

İlk yatırım maliyeti klasik ısıtma ve soğutma sistemlerine göre daha fazla gözüksede 5 yıllık perspektif içinde . değerlendirildiğinde en ucuz, en ekonomik ve en çevreci sistemdir.

Isı pompası enerji fiyatlarının artması ve sera gazlarının dünya iklimini tehdit etmesi nedeniyle son yıllarda aklı… başında insanlar tarafından büyük bir rağbet görmüş, kullanımı yaygınlaşmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Alıntıdır. Daha fazla bilgi için:

http://www.deltam.com.tr/isipompasi.asp

Please give us your valuable comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.