Machinarium

Posted on 04 Nisan 2011 in İlginç, İnternet by

Mac işletim sistemine sahip bir cihaz aldığımda fazlaca oyun seçeneğine sahip olamayacağımı biliyordum ama güzel oyunların da olduğu sonucuna machinarium ile ulaştım. Bu robotumuz bir çöplükte kolu, ayağı noksan bir şekilde kaderine terkedilmiştir. Taki siz onu görüp bulmacaları çözüp kaderini değiştirene kadar! Oyun flash tabanlı yapılmış. Grafikerleri tartışmasız bütün hünerlerini sergilemiş. Grafiklerin yanısıra oyunun kurgusu da çok iyi bir şekilde tasarlanmış.

 

Oyunda ip uçlarına bir dakikalık bir space war tarzı oyunu geçitiğinizde ulaşabiliyorsunuz. ipuçları bölümde nasıl bir kurgu uygulamanızı gösteriyor fakat bu kurguları çoğu zaman hemen geçmek mümkün olmuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oyunun en ilginç kısımlarından birisi ise ezilenler ile ezenlerin bir arada olması. Sizin robotunuz hep ezilenlerin tarafında yer alıyor. Belki de bu yüzden bölümleri biran önce geçmek ve oyunun sonuna gelmek istiyorsunuz.


 

Zavallı robotumuz düşüncelerini ifade edemiyor fakat düşündüklerini animasyonlu bir balon ile ifade ediyor. Bazen de ilginç mırıldamalar çıkarıyor. Çokça güldüğüm yerler oldu bundan dolayı.

 

 

 

 

 

 

 

Oyuna başlangıçta çözmeniz gerekenler daha basit fakat ilerledikçe kompleks soruları çözmeniz gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

Please give us your valuable comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.