Tinnitus – Kulak çınlaması

Posted on 18 Mayıs 2009 in Sağlık by

Amerikada 4 milyonu aşan tinnitus hastası varmış. Şu sitede hastalığın belirtilerini okuyabilirsiniz. Bu hastalığın kesin bir tedavisi olmasa bile bazı ilaçların faydası olduğu iddia ediliyor. http://www.tinnitus.com.tr sitesinde satılan ilaç oldukça iddialı görünüyor. Bunun yanında vitamin takviyesi ve tinnitus üzerinde etkili ilaçlar ile bu hastalığa çare aranabiliyor.Apikobal, Vasoserc ve sitorel bu hastalığın tedavisinde birlikte kullanılıyor. Vastarel 20 mg ve Nootropil ilaçlarının da etkisinin olduğunu duymuştum. Bunların dılşında ani işitme kayıplarında belirli merkezlerde Hiperbarik oksijen tedavisi de uygulanabiliyor. Ayrıca tinnitusla ilgili gelişmeleri takip etmek isterseniz yahoogroupsda tinnitus sorunu yaşayan gruplara üye olabilirsiniz.

Türk Tinnitus grubu – http://groups.yahoo.com/group/turktinnitus
İngilizce içerikli – http://health.groups.yahoo.com/group/Tinnitus

Bu yazı da sağlık bölümünde ilk yazım oldu böylece..

Please give us your valuable comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.